X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
TRY

Google’dan Yeni Tasarım

AnasayfaYazılarGoogle ReklamlarıGoogle’dan Yeni Tasarım

​Google, sayfa görünümüde daha sade bir tasarım deniyor. Material Design’in Arama servisine getirileceği de haberler arasında.

Google, dinamik tasarım anlayışı Material Design’i 2014’te tanıtmıştı. Uygulamalarda belli bir standartı yakalamayı amaçlayan şirket, kullanıcılarına kesintisiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Haritalarda Material Design’a geçen Google, Youtube ve Arama servisleri için henüz bir yenilik yapılmamıştı. Şimdilerde, değişiklik Youtube da da denenmeye başlandı.

Planlanan yeni tasarıma bakıldığında, Google arama sonuçlarının gösteriminde sadeleşme yoluna gitti diyebiliriz. Bağlantıları gösteren ve sonuçları sıralayan sayfalarda ise, bir değişiklik yapılmayacak. Sayfaya eklenen arka planda, gri plan üzerinde ayraçlar bulunuyor.

Arama sonuçlarının sağındaki reklamları da ortadan kaldıran Google, oldukça sade bir tasarım tercih ediyor. Google’da aranılan bir bilgi, isim, etkinlik, mekan, film gibi konular, ekranın sağ tarafında bilgileri özetleyen bir kutu içinde gösteriliyor. Yeni tasarımın ardından, bilgiler arama sonuçlarının üst kısmına gelecek.


Top