X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
TRY

Google Domains Nedir? Nasıl Kullanılır?

AnasayfaYazılarTeknolojiGoogle Domains Nedir? Nasıl Kullanı...

Uzun bir süredir birçok ülkede hizmet veren Google Domains 2 Aralık 2020 itibariyle artık Türkiye’de! Google Domains ile alan adı satın alabilir ve daha birçok hizmetten faydalanabilirsiniz.

Google Domains Nedir?

Bir web sitesine sahip olmak için öncelikle bir alan adı ve sunucuya sahip olmanız gerekmektedir. Web sitesi kurmak için hosting şirketleriyle iletişime geçerek bunları temin edebilirsiniz.

Google Domains, web sitesi kurarken ihtiyaç duyduğunuz alan adı, e-posta ve sunucu hizmetlerini size sunuyor.

Google Domains Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Domains Özellikleri Nelerdir?

  • Google Domains ile Google’dan alan adı ve sunucu satın alabilir, Google’ın profesyonel altyapısını kullanabilirsiniz. Google, kullanıcılara hızlı ve güvenilir altyapı sunuyor.
  • Herhangi bir şirketten alan adı aldığınızda alan adı sahiplik bilgilerinin gizi kalması için ödeme yapmanız gerekiyor. Google Domains ile bilgilerinizin gizli kalması için ödeme yapmanız gerekmez. Google bu hizmeti size ücretsiz olarak sunuyor.
  • Google Domains, e-posta yönlendirme hizmetiyle Gmail altyapısını kullanarak 100’e kadar şirket e-postası oluşturabilirsiniz.
  • Tıpkı diğer domain sağlayıcı firmalar gibi Google Domains de alan yönlendirme hizmeti veriyor.
  • Google Domains ile ayrıca subdomainler de kurabilmeniz mümkün. (Bunu diğer alan adı sağlayıcılar da yapıyor)

Google, Google Domains’i Türkiye’de yayına aldı. İşin artı noktası Google gibi güçlü ve güvenlikli bir firmayla çalışıyor olmak diyebilirim.

Bunun dışında sunduğu tüm özellikler halihazırda tüm domain firmaları tarafından sunulan özellikler. Yani ekstra bir özellik bulunmuyor. 

https://domains.google/ sayfasından aradığınız domaine sahip olabilirsiniz. 


Top