X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
TRY

Apple, garanti dışı servis hizmetlere izin verecek

AnasayfaYazılarİOSApple, garanti dışı servis hizmetle...

Apple, garanti servisleri konusunda bazı yeniliklere yapmaya başladı. Garanti dışı Apple ürünlerini tamir etmek isteyen kişiler veya şirketlere kısırlı imkanlar sunan Apple, kararında bir takım değişikliklere gitti. Duyurulan yeni kararla beraber, garanti dışı kalmış iPhone’ları tamir etmek isteyen şirketlere bazı kısıtlamaları kaldırılarak özel izinler verilecek.

Apple, garanti dışı servislerin yolunu açıyor

Apple, bağımsız onarım sağlayıcı programını başlattı. Alınan yeni kararla beraber, iPhone’ların tamirini gerçekleştirmek isteyen şirketler bazı konulara ve imkanlara rahat bir şekilde erişebilecek. Apple’ın belirlediği şartları sağlayan şirketler, iPhone ekranı ve pil değiştirme gibi çeşitli garanti dışı iPhone onarımları gerçekleştirmek için Apple’dan hizmet alabilecek.

Nitelikli şirketler, onarımları gerçekleştirmek için Apple’ın orijinal parçalarına, araçlarına, eğitimine, servis kılavuzlarına, tanılamalara ve kaynaklaraerişebilecek. Böylelikle, kullanıcıların iPhone’larını tamir etmek için Apple dışında başvurduğu şirketlerdeki servis koşulları da iyileşmiş olacak.

Başvuran şirketler, Apple tarafından incelenmek üzere bazı belgeleri de tamamlamak zorunda kalacak. Programa katılan şirketlere bazı zorunluluklar da gelecek. Örneğin, Apple’ın onarım araçları, eğitim, servis kılavuzları ve tanılamaları verilen şirketler, kendilerine verilen bu materyalleri gizli tutmak zorunda kalacak.

Yapılan son değişikliklerle beraber, Apple dışında birçok şirket iPhone’ları dahabilinçli bir şekilde tamir edebilecek. Bu sayede, Apple’ın imkanlarına ulaşamayan veya daha uygun bir fiyat politikasına sahip bir serviste cihazlarını tamir etmek isteyen kullanıcılar daha kaliteli bir onarım imkanı elde edebilecek.

 


Top