X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
TRY

E-Ticaret Yazılımları

AnasayfaE-Ticaret Yazılımları

E-ticaret, ticaret amaçlı açılmış web siteleri kanalıyla satış yapabilen sistemlerdir. Sitenizin kullanıcılarına, firmanızdan veya bağlantı kurabileceğiniz başka firmalardan tedarik ettiğiniz ürünlerin satışını yapabilirsiniz. İstediğiniz sayıda ürün ekleyebilir, istediğiniz ödeme yolunu seçebilirsiniz.

E-Ticaret Sistemi Çeşitleri

Business to Business, ya da, “B2B”: Bir firmanın ürünlerini tedarik ettiği, bir diğer firma ile yaptığı e-ticaret sistemidir. Amacı, bu tür alışverişleri internet üzerinde kısa bir sürede halledilebilmektir. 

Business to Consumer, ya da “B2C”: Firma ve kullanıcı arasında yapılan e-ticaret sistemidir. Site kullanıcısı, istediği ürünün fiyatını görür, talebini bu fiyat üzerinden yapar. 

B2C sistemi de kendi arasında ikiye ayrılır. İlkinde , “sanal mağaza” sistemi söz konusudur. Kullanıcı direkt olarak firmanın kendi ürününü satın alır. Diğerindeyse, sistem, kullanıcının çeşitli firmaların ürünleri ile buluşmasında aracılık yapar. 

E-Ticaret, her şeyin internet üzerinden halledildiği günümüzde satış yapabilmek için “iyi bir çözüm” olarak düşünülebilir. Ama öncelikle, bu dört çeşitten hangisini kullanmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Zaten ticaretin içindeyseniz, bu çok da zor olmayacaktır. Ama ilk kez başlayacak olanların hangi ürünlerin daha çok talep edildiğini öğrenmeleri ve seçtikleri alanı aktif kullanan diğer firmaları çok iyi araştırmaları son derece önemlidir. 

E-Ticaret Sistemlerinin Kullanılışı

E-Ticaret sitenizin güvenliğini sağlamak sizin prestijiniz açısından önemlidir. Kullanıcı, bilgilerinin emin ellerde olduğunu düşünmeli ve sitenizde rahat bir şekilde alış veriş yapabilmelidir. Bunun için güvenlik sertifikası, diğer adıyla “SSL” almanız gerekir. 

E-Ticaret siteleri internet üzerinde bulunan bir çeşit “iş yerleri”dir. Bu yüzden sitenizle özenle uğraşmalı, iş yerinizi düzenler gibi şekillendirmelisiniz. Görselleriniz dikkat çekici olmalı, ürünlerinizle ilgili bütün ayrıntıları eklemelisiniz. Ayrıca SEO desteği alırsanız, siteniz aramalarda üst sıralara çıkacaktır. Bunun için iş yaptığınız sektör içerisinde en fazla arama yapılan kelimelerin incelenmesi gerekir.

E-Ticaret sisteminiz için gerekli yardımın profesyonel ellerden yapılması gerekir. Alt yapıda gerçekleşen küçük bir hata, bankanın sanal pos vermesini engelleyebilir. Bu da kesinlikle müşteri kaybı anlamına gelir. Bütün çabanız ve beklentiniz boşa gider. Biz Reçete Art Ajans olarak her türlü profesyonel desteğimizle yanınızda olmayı vaat ediyoruz.

Genel Özellikler

Ücretsiz Güncelleme, Üye Grupları Tanımlama, Min. / Maks. Satış Adeti Belirleme, Kıyaslama Listesi, Ürün Yorumları, Üyeliksiz Hızlı Alışveriş, Ürün Resimlerine Zoom, Ürünlere YouTube Video Ekleme, Teknik Destek, Standart E-Ticaret Eğitimi, Pazarlama Araçları, Kategoriye Özel Reklam Yönetimi, Potansiyel Müşteri Analizi, Çoklu Vitrin Seçeneği, Banner Yönetimi, Telefonla Sipariş Aracı, Arkadaşına Tavsiye Bırakma, Hediye Çeki Sistemi, Puan Sistemi, Ürün / Marka / Kategori Kampanyaları, Gelişmiş Üye İndirim Özellikleri, Çapraz Satış Kuralları, Ödeme Kampanyaları, İndirim Kuponu, İlgili Ürün Gösterimi

Ödeme Araçları :

Havale / EFT Ödeme, Kapıda Ödeme, 3D Secure Sanal Pos İyzico Ödeme, Mail Order Sistemi, BKM Express Entegrasyonu

Lojistik Araçları: 

Kargo Yönetim Paneli, Kargo Etiketi Yazdırma, Kargo Takip Ekranı

Entegrasyon Araçları : 

Google Analytics Entegrasyonu, Tedarikçi (XML) Entegrasyonu, Fiyat Karşılaştırma Siteleri Entegrasyonu, Başka Sitelere XML Verme, Excel İle Ürün Yükleme, Web Service (API), SEO Araçları, Site Haritası (Site Map), Arama Motoru Kayıt, Ürün Etiketleme Sistemi (TAG), Ürüne Özel SEO Yapılandırma, Seo Uyumlu HTML ve CSS Kodlama, Google Webmaster Tools, Google Meta Arama, Google Rich Snippets Uyumu, Tasarım Araçları, HTML Destekli Modül Yönetimi, Hazır SEO Uyumlu Temalar, Blok ve Şablon Yönetimi, CSS ve JS Yönetimi, İçerik Yönetim, Müşteri Hizmetleri Paneli, Haber Yönetim Sistemi, İçerik Sayfası Oluşturma, Raporlama Araçları, Detaylı Sipariş Analiz Raporları, Üye Detayına Göre Raporları, Ürün Detayına Göre Raporları, Sipariş Detayına Göre Raporlama, Demografik Raporlama, Sosyal Medya Araçları, Sosyal Medya Paylaşım Araçları, Facebook Connect ile Hızlı Üyelik, 

Gelişmiş Araçlar :

Gelişmiş Ürün Filtreleme, Üye Listesi Export, Toplu Ürün Yönetimi, Ürün Kopyalama Özelliği, Güvenli Sanal Klavye, Banka Avantaj Entegrasyonu, Arama Düzeltme Sistemi, Arama Öneri Sistemi, Ek Bilgi Sekmesi Oluşturma, Ürün Varyasyonları, 

Çoklu Yönetici Yetkilendirme, Online Fatura Yazdırma Modülü, DDOS Saldırı Engelleme Sistemi, Mobil Mağaza Eklentisi


Top